Nejzápadnější bod

Nejzápadnější bod České republiky leží v katastru obce Krásná zhruba 7 km na západ. Přesný bod vyznačuje hraniční kámen, uprostřed potoka, který tvoří státní hranici. Pro návštěvníky je zde dřevěná pergola s možností nouzového přespání. 

Most Evropy

Cestou k nejzápadnějšímu bodu můžete navštívit Most Evropy, představující pomyslné sjednocení národů po otevření hranic. Před válkou v nedaleké obci Újezd (dnes již zaniklé) žilo necelých 200 obyvatel německé národnosti, kteří tuto cestu využívali pro spojení s německými obcemi v pohraničí. Po válce byla tato hranice na dlouhá desetiletí neprodyšně uzavřena.

Zaniklá ves Újezd

Na záčátku vaší cesty k nejzápadnějšímu bodu je údolí, kde až do roku 1946 stála vesnice Újezd, tvořená výlučně německými sedláky a jejich rodinami. Žilo zde necelých 200 obyvatel, kteří byli po válce odsunuti. Nové osídlení se neplánovalo a tak byly domy postupně zbořeny a hranice se na dlouhou dobu uzavřela a střežila. 

Sportoviště a volný čas

V obci naleznete několik sportovišť, dětských hřišť a míst k odpočinku. Streetball, Inline dráha, fotbalové hřiště, dětská hřiště, lanové a workoutové centrum a samozřejmě multifunkční hřiště na Sokolovně.  

Okolí Krásné - Ašsko a příhraničí

V okolí obce najdete celou řadu kulturních, sportovních, nebo zábavných míst. Samo město Aš má bohatou historii, stejně tak i okolní obce. Díky blízké hranici můžete poznávat i sousední Německo, ať už jeho západní, nebo východní část.

Kontakt

 Telefon:  +420 
 Mobil:  +420
 e-mail:  
 rezervace:  poptávkový formulář
 Restaurace & Penzion Sokolovna
   Krásná 243, 352 01 Krásná

Otevírací doba

Restaurace bude z technických důvodů uzavřena
od 1. 9. 2020 - 31. 10. 2020
 
 Penzion:    08.00 - 21.00

Kde nás najdete

 
Obec Krásná © 2020

Vina Treeview for Menus